Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr nového jedince | Osmák Degu

 

Výběr nového jedince

Při výběru nového jedince musíte brát v úvahu dva hlavní faktory – jak je starý váš původní osmák ajakého je pohlaví.

Osmák kterého chcete začlenit do páru s vaším starším osmákem by měl být přibližně stejně starý, ale v zásadě to nehraje moc velkou roli. K samci byste neměli kupovat dalšího samce, protože by se pravděpodobně nikdy nesnesli, takže je lepší samice. K samici se hodí obě pohlaví, protože dvě dámy se snesou lépe.

Dva osmáci

Jak na to?

  • Nejdříve musíte osmáka umístit do samostatné ubikace a ochočit si ho.
  • Nejlepší je dát osmáčí ubikace přímo vedle sebe, aby si na sebe mohli zatím zvykat pachově a vizuálně. Pokud už máte osmáka ochočeného, můžete začít se sbližováním s jeho nastávajícím partnerem. Pokud už opravdu máte osmáka ochočeného, neměl by se bát když ho vezmete a dáte do druhé ubikace k druhému osmákovi. Pokud se už od začátku začnou prát a ani se neočichají. Je lepší před tím, než tam dáte oba všechno uvnitř vyměnit, aby ani jeden z nich nepoznal že je doma. Nebo rozmíchat vodu s nějákym vysoce aromatickým, PŘÍRODNÍM olejíčkem [!Pozor – tak 2 kapky do litru!] a celou ubikaci vystříkat rozprašovačem.
  • Pokud se začnou očichávat a oba se osmělí a začnou běhat po teráriu, tak je všechno v pořádku. Obvykle následuje rvačka o to kdo to povede – většinou vyhraje ten starší,hlavně se nebojte a nechte je ať si to vyjasní, pokud nedochází na drápy a krev je to v pořádku!
  • Pokud jejich rvačky do týdne neskončí je lepší je oddělit a zkusit to jinak. Normálně se tak po dvou – třech dnech prát přestanou a začnou se k sobě tulit.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Osmačky se nám začaly rvou

(Lulu, 3. 12. 2015 17:00)

Měli jsme osmačky (ségry) je jim 1rok a 5měsíců teď v létě nám jedna umřela asi na infarkt.tak jsme si pořídili další 2měsíční samičku.nejdříve jsme je měli odděleně. Když jsme je dali k sobě vše bylo 2měsíce v pohodě a teď se začaly rvát tak že ta menší nemá už kus páčky a asi 2drápky.zkoušeli jsme je dát k sobě už hodněkrát a akorát ta menší to schytala3do ocásku.nevíte co jim je a jak jim případně pomocí?? Prosím odepište moc bych jim chtěla pomoct aby se nervali.
Děkuji:-)

prozba

(simon, 30. 3. 2015 7:33)

dobry den rad bych se zeptal jestli si mam koupit hned dva osmaky nebo jednoho a pak druhého:)

Pomoc!

(Kačka, 15. 4. 2012 12:02)

Proč se perou?

Re: Pomoc!

(petra crhova, 15. 4. 2012 12:37)

Protože se rozhodují o tom kdo tam bude jakoby pánem (Vládcem) jako Císař třeba...Za chvli to určitě přestane za pár dní :)

láska

(pajulinek, 14. 4. 2012 18:49)

ahoj , no taky jsem je měl )))

Re: láska

(petra crhova, 14. 4. 2012 19:04)

To je dobře